Valmennus ja treenaaminen

Valmennus ja treenaaminen

TVS-Sulan treeniryhmissä käy viikottain kymmeniä pelaajia. Treeneihin sitoudutaan pääosin puoleksi vuodeksi kerrallaan. Treeniryhmiin voivat osallistua kaikki TVS-Sulan jäsenet. Treenejä järjestetään niin kilpa- kuin harrastepelaajillekin. Lisäksi lapsille on oma harrasteryhmänsä. Aikuisten treenit pidetään perjantai-iltaisin ja sunnuntai-iltapäivisin JNA:llla. Lasten treenit ovat sunnuntaisin Syvälahden koulun liikuntasalissa.

TVS-Sulka jäljestää kursseja ja leirejä useamman kerran vuodessa. Kursseille ja leireille voivat osallistua kaikki halukkaat - osallistuakseen ei tarvitse olla TVS-Sulan jäsen. Jäsenenä pääset mukaan kuitenkin jäsenetuhintaan!

TVS-Sulan toiminnassa on mukana myös ammattivalmentaja Olli Jalamo. Olli on tyypillisesti mukana seuran kursseilla ja leireillä. Lisäksi Ollin yksityis- ja pienryhmävalmennukset ovat erittäin suosittuja!